Сезона 2022/23

ПРВА ЛИГА – СЕНИОРИ

 Место  ЕКИПА  Казна   Вкупно   Победи   Порази   Добиени мечеви   Изгубени мечеви   Разлика   Бодови 
1 Вардар   9 8 1 33 9 24 17
2 Пелагонија   9 8 1 32 10 22 17
3 Телеком Нец   9 7 2 28 19 9 16
4 Астраион   9 6 3 29 18 11 15
5 Радовиш   9 6 3 31 20 11 15
6 Борец Тим   9 4 5 19 30 -11 13
7  Шуто Оризари  1 9 3 6 21 28 -7 11
8 Берово 2    9 2 7 19 31 -12 11
9 Дебар Маало   9 1 8 16 33 -17 10
10 Кратово 1 9 0 9 4 28 -24 8

 

РАСПОРЕД

 

I КОЛО

 09.10.2022 

   Кратово - Астраион   0  :   4    X КОЛО Астраион -  Кратово   :  
  Дебар Маало - Радовиш   1   :   4   Радовиш - Дебар Маало   :  
  Шуто Оризари - Берово 2  4 :  1  Берово 2 -  Шуто Оризари    :  
  Вардар - Телеком Нец   4  :  0  Телеком Нец - Вардар   :  
  Борец Тим - Пелагонија  1 :  4  Пелагонија - Борец Тим   :  

II КОЛО

16.10.2022

  Астраион - Пелагонија  1  : 4 XI КОЛО Пелагонија - Астраион   :  
  Телеком Нец - Борец Тим  4  : 1 Борец Тим - Телеком Нец   :  
  Берово 2 - Вардар  1  :  4  Вардар - Берово 2   :  
  Радовиш - Шуто Оризари  4 : Шуто Оризари - Радовиш   :  
   Кратово - Дебар Маало  1 : 4   Дебар Маало -  Кратово   :  

III КОЛО

16.10.2022

  Дебар Маало - Астраион  0 : 4 XII КОЛО Астраион - Дебар Маало   :  
  Шуто Оризари -  Кратово  4 :  Кратово - Шуто Оризари   :  
  Вардар - Радовиш  1  : Радовиш - Вардар   :  
  Борец Тим - Берово 2  4 : Берово 2 - Борец Тим   :  
  Пелагонија - Телеком Нец  4 : Телеком Нец - Пелагонија   :  

IV КОЛО

22.10.2022

  Астраион - Телеком Нец  2 :  4 XIII КОЛО Телеком Нец - Астраион   :  
  Берово 2 - Пелагонија :  4 Пелагонија - Берово 2   :  
  Радовиш - Борец Тим  4 :  1 Борец Тим - Радовиш   :  
   Кратово* - Вардар  0 : Вардар -  Кратово   :  
  Дебар Маало - Шуто Оризари  2 :  4   Шуто Оризари  - Дебар Маало   :  

V КОЛО

22.10.2022

  Шуто Оризари - Астраион  3 :  4  XIV КОЛО Астраион - Шуто Оризари   :  
  Вардар - Дебар Маало  4  : Дебар Маало - Вардар   :  
  Борец Тим -  Кратово  4 : Кратово  - Борец Тим   :  
  Пелагонија - Радовиш  4 :  2  Радовиш - Пелагонија   :  
  Телеком Нец - Берово 2  4  :  1  Берово 2 - Телеком Нец   :  

VI КОЛО

23.10.2022

  Астраион - Берово 2  4  :  1 XV КОЛО Берово 2 - Астраион   :  
  Радовиш - Телеком Нец  3 : Телеком Нец - Радовиш   :  
   Кратово - Пелагонија : Пелагонија - Кратово    :  
  Дебар Маало - Борец Тим :  4 Борец Тим - Дебар Маало   :  
  Шуто Оризари - Вардар  1  :  4  Вардар - Шуто Оризари   :  

VII КОЛО

23.10.2022

  Вардар - Астраион  4  :  2  XVI КОЛО Астраион - Вардар   :  
  Борец Тим - Шуто Оризари  4  :  3  Шуто Оризари - Борец Тим   :  
  Пелагонија - Дебар Маало  4  :  1 Дебар Маало - Пелагонија   :  
  Телеком Нец -  Кратово  4  : Кратово  - Телеком Нец   :  
  Берово 2 - Радовиш  3  :  4  Радовиш - Берово 2   :  

 VIII КОЛО

13.11.2022 

  Астраион - Радовиш  4  :  2  XVII КОЛО Радовиш - Астраион   :  
  Кратово  - Берово 2  1  :  4  Берово 2 -  Кратово   :  
  Дебар Маало - Телеком Нец  2  :  4  Телеком Нец - Дебар Маало   :  
   Шуто Оризари  - Пелагонија  0  :  4  Пелагонија - Шуто Оризари   :  
  Вардар - Борец Тим  4  :  0  Борец Тим - Вардар   :  

IX КОЛО

13.11.2022

  Борец Тим - Астраион  0  :  4   XVIII КОЛО  Астраион - Борец Тим   :  
  Пелагонија - Вардар  0  : Вардар - Пелагонија   :  
  Телеком Нец -  Шуто Оризари   4 : Шуто Оризари - Телеком Нец   :  
  Берово 2 - Дебар Маало  4  : Дебар Маало - Берово 2   :  
  Радовиш - Кратово   4  :  Кратово - Радовиш   :  

 

Натпревари изиграни со играч од категорија У21 во почетен состав

 

     I   II   III   IV   V   VI   VII   VIII   IX   X   XI   XII   XIII   XIV   XV   XVI   XVII   XVIII   ВКУПНО 
1 Кратово                 *                   2
2 Дебар Маало  *   *    *                          5
3  Шуто Оризари   *   *    *   *                            4
4 Вардар       *  *  *                       4
5 Борец Тим  *   *   *                       7
6 Пелагонија  *   *  *  *  *                   9
7 Телеком Нец  *   *   *  *  *  *                    9
8 Берово 2  *   *  *  *  *  *                   9
9 Радовиш  *       *  *  *  *                   7
 10  Астраион  *   *  *  *   *  *  *                   9

 

 

Натпревари изиграни со странски играч

 

 

     I   II   III   IV   V   VI   VII   VIII   IX   X   XI   XII   XIII   XIV   XV   XVI   XVII   XVIII   ВКУПНО 
1 Кратово                                     0
2 Дебар Маало                                     0
3  Шуто Оризари                                      0
4 Вардар                                     0
5 Борец Тим                                     0
6 Пелагонија                                     0
7 Телеком Нец                                     0
8 Берово 2                                     0
9 Радовиш    *   *                               2
 10  Астраион    *   *          *                   4

 

Пинг-Понг Федерација на Македонија © 2018 . All Rights Reserved. веб дизајн & хостинг www.Acvilla.eu.mk

Пребарај