Нашите репрезентативци го одработија кампот за подготовки за престојните меѓународни натпревари.

Во Прилеп под водство на селектерот Зоран Јовановски и тренерите Ѓоко Јочкоски и Христијан Јовановски од 21ви до 25ти јуни се одржаа подготовките на репрезентацијата на Македонија до 15 и до 19 години. Нивниот следен натпревар е Балканското првенство за јуниори/ки и кадети/ки во поединечна и тимска конкуренција што ќе се одржи во Орестијада, Грција од 28ми јуни до 2ри јули 2023 година.kamp1

Пинг-Понг Федерација на Македонија © 2018 . All Rights Reserved. веб дизајн & хостинг www.Acvilla.eu.mk

Пребарај