Медал за нашите репрезентативки.

Матеја Смолиќ и Моника Стајковска во категорија млади кадетки во екипните настапи,го освоија третото место и бронзениот медал.Во многу силна конкуренција на Новогодишниот турнир во Нови Сад -Србија,Македонските репрезентативки одиграа на високо ниво.
Јуниорската Македонска екипа беше на дофат на медал но во 1/4 финалето беше поразена од екипата на Спартак -Суботица.Настапија Лука Стојчев и Кристијан Каламадевски.
На турнирот под водство на тренерот Зоран Јованоски настапува и Фани Јованоска во кадети.
На турнирот во Нови Сад во сите категории настапуваат 750 учесници.
Честитки!
8
Пинг-Понг Федерација на Македонија © 2018 . All Rights Reserved. веб дизајн & хостинг www.Acvilla.eu.mk

Пребарај