СУПЕР ЛИГА – СЕНИОРИ
Место | ЕКИПА | Казна | Вкупно | Победи | Порази | Добиени мечеви | Изгубени мечеви | Разлика | Бодови | ||
1 | Крива Паланка | 10 | 10 | 0 | 40 | 11 | 29 | 20 | |||
2 | Младост 96 | 10 | 9 | 1 | 38 | 18 | 20 | 19 | |||
3 | Телеком Нец 2 | 10 | 6 | 4 | 30 | 24 | 6 | 16 | |||
4 | Младост | 10 | 6 | 4 | 27 | 22 | 5 | 16 | |||
5 | Шампион Фа | 10 | 6 | 4 | 29 | 25 | 4 | 16 | |||
6 | Вардар | 10 | 4 | 6 | 24 | 30 | -6 | 14 | |||
7 | Пелагонија | 10 | 4 | 6 | 22 | 32 | -10 | 14 | |||
8 | Берово | 10 | 3 | 7 | 29 | 35 | -6 | 13 | |||
9 | Работнички | 10 | 1 | 9 | 21 | 39 | -18 | 11 | |||
10 | Крива Паланка 2007 | 10 | 1 | 9 | 15 | 39 | -24 | 11 |
РАСПОРЕД
I КОЛО 15.10.2023 |
Вардар | - | Берово | 4 | : | 2 |
X КОЛО 10.03.2024 |
Берово | - | Вардар | 3 | : | 4 |
Крива Паланка 2007 | - | Работнички | 3 | : | 4 | Работнички | - | Крива Паланка 2007 | 3 | : | 4 | ||
Младост | - | Пелагонија | 1 | : | 4 | Пелагонија | - | Младост | 2 | : | 4 | ||
Младост 96 | - | Телеком Нец 2 | 4 | : | 0 | Телеком Нец 2 | - | Младост 96 | 2 | : | 4 | ||
Шампион Фа | - | Крива Паланка | 1 | : | 4 | Крива Паланка | - | Шампион Фа | 4 | : | 0 | ||
II КОЛО 22.10.2023 |
Берово | - | Крива Паланка | : |
XI КОЛО 31.03.2024 |
Крива Паланка | - | Берово | 4 | : | 2 | ||
Телеком Нец 2 | - | Шампион Фа | 3 | : | 4 | Шампион Фа | - | Телеком Нец 2 | : | ||||
Пелагонија | - | Младост 96 | 1 | : | 4 | Младост 96 | - | Пелагонија | : | ||||
Работнички | - | Младост | 0 | : | 4 | Младост | - | Работнички | : | ||||
Вардар | - | Крива Паланка 2007 | 4 | : | 1 | Крива Паланка 2007 | - | Вардар | : | ||||
III КОЛО 22.10.2023 |
Крива Паланка 2007 | - | Берово | 2 | : | 4 |
XII КОЛО 31.10.2024 |
Берово | - | Крива Паланка 2007 | : | ||
Младост | - | Вардар | 4 | : | 0 | Вардар | - | Младост | : | ||||
Младост 96 | - | Работнички | 4 | : | 3 | Работнички | - | Младост 96 | : | ||||
Шампион Фа | - | Пелагонија | 4 | : | 0 | Пелагонија | - | Шампион Фа | : | ||||
Крива Паланка | - | Телеком Нец 2 | 4 | : | 1 | Телеком Нец 2 | - | Крива Паланка | : | ||||
IV КОЛО 28.10.2023 |
Берово | - | Телеком Нец 2 | 3 | : | 4 |
XIII КОЛО 14.04.2024 |
Телеком Нец 2 | - | Берово | : | ||
Пелагонија | - | Крива Паланка | 0 | : | 4 | Крива Паланка | - | Пелагонија | : | ||||
Работнички | - | Шампион Фа | 2 | : | 4 | Шампион Фа | - | Работнички | : | ||||
Вардар | - | Младост 96 | 1 | : | 4 | Младост 96 | - | Вардар | : | ||||
Крива Паланка 2007 | - | Младост | 1 | : | 4 | Младост | - | Крива Паланка 2007 | : | ||||
V КОЛО 28.10.2023 |
Младост | - | Берово | 4 | : | 2 |
XIV КОЛО 14.04.2024 |
Берово | - | Младост | : | ||
Младост 96 | - | Крива Паланка 2007 | 4 | : | 0 | Крива Паланка 2007 | - | Младост 96 | : | ||||
Шампион Фа | - | Вардар | 4 | : | 1 | Вардар | - | Шампион Фа | : | ||||
Крива Паланка | - | Работнички | 4 | : | 1 | Работнички | - | Крива Паланка | : | ||||
Телеком Нец 2 | - | Пелагонија | 4 | : | 1 | Пелагонија | - | Телеком Нец 2 | : | ||||
VI КОЛО 29.10.2023 |
Берово | - | Пелагонија | 4 | : | 2 |
XV КОЛО 11.05.2024 |
Пелагонија | - | Берово | : | ||
Работнички | - | Телеком Нец 2 | 2 | : | 4 | Телеком Нец 2 | - | Работнички | : | ||||
Вардар | - | Крива Паланка | 3 | : | 4 | Крива Паланка | - | Вардар | : | ||||
Крива Паланка 2007 | - | Шампион Фа | 1 | : | 4 | Шампион Фа | - | Крива Паланка 2007 | : | ||||
Младост | - | Младост 96 | 1 | : | 4 | Младост 96 | - | Младост | : | ||||
VII КОЛО 29.10.2023 |
Младост 96 | - | Берово | 4 | : | 3 |
XVI КОЛО 11.05.2024 |
Берово | - | Младост 96 | : | ||
Шампион Фа | - | Младост | 1 | : | 4 | Младост | - | Шампион Фа | : | ||||
Крива Паланка | - | Крива Паланка 2007 | 4 | : | 0 | Крива Паланка 2007 | - | Крива Паланка | : | ||||
Телеком Нец 2 | - | Вардар | 4 | : | 1 | Вардар | - | Телеком Нец 2 | : | ||||
Пелагонија | - | Работнички | 4 | : | 3 | Работнички | - | Пелагонија | : | ||||
VIII КОЛО 12.11.2023 |
Берово | - | Работнички | 4 | : | 3 |
XVII КОЛО 12.05.2024 |
Работнички | - | Берово | : | ||
Вардар | - | Пелагонија | 2 | : | 4 | Пелагонија | - | Вардар | : | ||||
Крива Паланка 2007 | - | Телеком Нец 2 | 1 | : | 4 | Телеком Нец 2 | - | Крива Паланка 2007 | : | ||||
Младост | - | Крива Паланка | 1 | : | 4 | Крива Паланка | - | Младост | : | ||||
Младост 96 | - | Шампион Фа | 4 | : | 3 | Шампион Фа | - | Младост 96 | : | ||||
IX КОЛО 12.11.2023 |
Шампион Фа | - | Берово | 4 | : | 2 |
XVIII КОЛО 12.05.2024 |
Берово | - | Шампион Фа | : | ||
Крива Паланка | - | Младост 96 | 4 | : | 2 | Младост 96 | - | Крива Паланка | : | ||||
Телеком Нец 2 | - | Младост | 4 | : | 0 | Младост | - | Телеком Нец 2 | : | ||||
Пелагонија | - | Крива Паланка 2007 | 4 | : | 2 | Крива Паланка 2007 | - | Пелагонија | : | ||||
Работнички | - | Вардар | 0 | : | 4 | Вардар | - | Работнички | : |
Натпревари изиграни со играч У21
I | II | III | IV | V | VI | VII | VIII | IX | X | XI | XII | XIII | XIV | XV | XVI | XVII | XVIII | ВКУПНО | ||
1 | Вардар | x | x | x | x | x | x | x | 7 | |||||||||||
2 | Крива Паланка 2007 | x | x | x | x | x | x | x | x | 8 | ||||||||||
3 | Младост | x | x | x | x | x | x | x | x | x | x | 10 | ||||||||
4 | Младост 96 | x | x | x | x | 4 | ||||||||||||||
5 | Шампион Фа | x | x | x | x | x | 5 | |||||||||||||
6 | Крива Паланка | x | x | x | x | x | x | x | x | x | x | 10 | ||||||||
7 | Телеком Нец 2 | x | x | x | x | x | 5 | |||||||||||||
8 | Пелагонија | x | x | x | x | x | x | x | x | x | x | 10 | ||||||||
9 | Работнички | x | x | x | x | x | x | x | 7 | |||||||||||
10 | Берово 1 | x | x | x | x | x | x | x | x | x | x | 10 |
Натпревари изиграни со странски играч
I | II | III | IV | V | VI | VII | VIII | IX | X | XI | XII | XIII | XIV | XV | XVI | XVII | XVIII | ВКУПНО | ||
1 | Вардар | |||||||||||||||||||
2 | Крива Паланка 2007 | |||||||||||||||||||
3 | Младост | |||||||||||||||||||
4 | Младост 96 | x | x | x | x | x | o | o | x | 6 + 2 | ||||||||||
5 | Шампион Фа | |||||||||||||||||||
6 | Крива Паланка | x | x | x | x | x | x | x | x | 8 | ||||||||||
7 | Телеком Нец 2 | x | x | x | x | x | x | x | x | x | x | 10 | ||||||||
8 | Пелагонија | x | x | x | x | x | 5 | |||||||||||||
9 | Работнички | |||||||||||||||||||
10 | Берово | x | x | x | x | x | x | x | x | x | 9 |
Записници:
Прво коло: Вардар - Берово 1, Крива Паланка 2007 - Работнички, Младост - Пелагонија, Младост 96 - Телеком Нец 2, Шампион Фа - Крива Паланка
Второ коло: Берово - Крива Паланка, Телеком Нец 2 - Шампион Фа, Пелагонија - Младост 96, Работнички - Младост, Вардар - Крива Паланка 2007
Трето коло: Крива Паланка 2007 - Берово, Младост - Вардар, Младост 96 - Работнички, Шампион Фа - Пелагонија, Крива Паланка - Телеком Нец 2
Четврто коло: Берово - Телеком Нец 2, Пелагонија - Крива Паланка, Работнички - Шампион Фа, Вардар - Младост 96, Крива Паланка 2007 - Младост
Петто коло: Младост - Берово, Младост 96 - Крива Паланка 2007, Шампион Фа - Вардар, Крива Паланка - Работнички, Телеком Нец 2 - Пелагонија
Шесто коло: Берово - Пелагонија, Работнички - Телеком Нец 2, Вардар - Крива Паланка, Крива Паланка 2007 - Шампион Фа, Младост - Младост 96
Седмо коло: Младост 96 - Берово, Шампион Фа - Младост, Крива Паланка - Крива Паланка 2007, Телеком Нец 2 - Вардар, Пелагонија - Работнички
Осмо коло:Берово - Работнички, Вардар - Пелагонија, Крива Паланка 2007 - Телеком Нец 2, Младост - Крива Паланка, Младост 96 - Шампион Фа
Девето коло: Шампион Фа - Берово, Крива Паланка - Младост 96, Телеком Нец 2 - Младост, Пелагонија - Крива Паланка 2007, Работнички - Вардар
Десето коло: Берово - Вардар, Работнички - Крива Паланка 2007, Пелагонија - Младост, Телеком Нец 2 - Младост 96, Крива Паланка - Шампион Фа
Единаесето коло: Крива Паланка - Берово
Дванаесто коло:
Тринаесето коло:
Четиринаесто коло:
Петнаесто коло:
Шеснаесто коло:
Седумнаесто коло:
Осумнаесто коло:
Бараж за влез/остаток во Супер лига:
Плеј оф натпревари
Полуфинале 2:
Финале: